Hizmetler / Üretim Metodlarımız

BMC (Bulk Moulding Compound)

İstenilen özelliklere uygun formülize edilmiş halde üretilen hamur yapısındaki kompozit malzeme sıcak presleme imalatları olan enjeksiyon ve açık pres hatlarında şekillendirilmek üzere üretime alınmaktadır. Seri imalata uygun bir metottur. Boyutsal olarak görece daha küçük parçaların ve karmaşık yapıların kalıplanmasında kullanılan bir metottur.
 


BMC Hamuru Üretim Şeması

 

Polyester reçine, dolgu, cam elyaf, renklendirici ve katkı maddeleri istenilen özelliklere uygun olarak belirli oranlarda karıştırılır ve BMC hamur bileşimi haline getirilir.


SMC (Sheet Moulding Compound)

Formülasyonunda kullanılan malzemeler BMC metodu ile benzerlik göstermektedir. Görece boyutsal olarak daha büyük ve düz parçaların kalıplanmasında kullanılan bir metottur. Açık pres hatlarında şekillendirilerek üretime alınmaktadır. Seri imalata uygundur.


SMC Hamuru Üretim Şeması

Cam elyaf dışındaki hammaddeler karıştırılarak reçine şerbeti elde edilir. Daha sonra reçinenin üzerine belirli miktarda elyaf kırpılır. Bu karışım taşıyıcı filmler tarafından kapatılarak pestil rulolarından geçirilir ve SMC hamuru haline getirilir.
 

PULTRUZYON

Metallerde kullanılan ekstrüzyon ve plastiklerde kullanılan pvc üretim metotlarıyla benzerlik göstermektedir. İstenilen özelliklerde reçine formülasyonu hazırlanır kullanılacak olan takviye malzemesi hazırlanan reçine havuzuna daldırılarak sıcak kalıplama ile şekillendirilir. Kontinü bir sistemdir. Boyutsal değişkenlik olmayan parçaların (profil vb. yapıların) kalıplanmasında kullanılmaktadır.


Pultruzyon Kalıplama Yöntemi
 

Devamlı cam elyaf fitiller polyester banyosundan geçirilir. Daha sonra istenilen profilde bir sıcak kalıp içinden çekilerek sertleşmesi sağlanır ve nihai ürün elde edilir.

E-Posta Listemiz

Bizden Mail Almak için Lütfen Kayıt Olunuz

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Çerkeşli OSB Mah. İMES-9 Cad. No: 7 Dilovası / Kocaeli

+90 262 502 12 90

info@omkompozit.com.tr

web tasarım 2015 © OM KOMPOZİT KİMYA SAN. VE TİC. A.Ş. Tüm Hakları Sakldır. OM KOMPOZİT KİMYA SAN. VE TİC. A.Ş. İnstagram