Kategoriler

Blog / BMC ENJEKSİYON & HİDROLİK PRESLEME

BMC enjeksiyon veya hidrolik presleme metotları, daha önceden hazırlanmış BMC hamurunun kullanılması ile gerçekleştirilen üretim yöntemleridir. Bu iki yöntemde aynı hammadde kullanılmasına karşın üretim teknikleri birbirinden farklıdır.  
 

Enjeksiyon üretiminde, BMC hammadde makinenin haznesine doldurulur. Haznenin içine alınan hammadde, arşimet vidası yardımı ile sıcak kalıbın içine aktarılacağı memenin (nozzle) ucuna kadar getirilir. Bu uca gelen hammadde istenilen basınç ve hız değerleri ile kalıbın içine püskürtülür. BMC enjeksiyon tekniğinin kendine ait başlıca parametreleri vardır. Bu parametrelerin en önemlileri; enjeksiyon hazne ayarı, enjeksiyon hızı, enjeksiyon basıncı, ütüleme ayarları, gaz alma ayarları ve geri emiş ayarlarıdır. Tüm bu parametreler tasarımın, hammaddenin ve prosesin işleyişine göre optimum noktalara getirilir.
 

Hidrolik preslemede ise hammadde kalıbın üzerine direkt olarak konulur ve presleme yapılır. Kullanılacak hammadde miktarı, üretilecek olan ürünün çapakları ve kütlesi göz önüne alınarak önceden hazırlanır. Hazırlanan hamurlar kalıbın üzerine en uygun pozisyonlarda yerleştirildikten sonra presleme gücü ve zamanı belirlenerek presleme prosesi başlatılır. Hidrolik preslemede enjeksiyon tekniği kadar teknik parametre olmamasına karşın, kendine ait üretim tekniği, kolaylığı ve hatta enjeksiyon yöntemine karşı bazı üstün yanları mevcuttur.

E-Posta Listemiz

Bizden Mail Almak için Lütfen Kayıt Olunuz

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Çerkeşli OSB Mah. İMES-9 Cad. No: 7 Dilovası / Kocaeli

+90 262 502 12 90

info@omkompozit.com.tr

web tasarım 2015 © OM KOMPOZİT KİMYA SAN. VE TİC. A.Ş. Tüm Hakları Sakldır. OM KOMPOZİT KİMYA SAN. VE TİC. A.Ş. İnstagram